Festivalul cu umbrele
30sep01octFestivalul cu umbrele(september 30) 14:00 - (october 1) 22:00
Time
September 30 (Saturday) 14:00 - October 1 (Sunday) 22:00
Event Details
FESTIVALUL CU UMBRELE Program Sâmbătă, 30 septembrie 2017 Zona 2 strada Lăpușneanu, între Cinema Republica și Cinema Tineretului 14.00 – 14.10- Deschiderea Festivalului cu umbrele 14.10 - 17.00 Ansamblul Coconițe & Ateneu
Event Details
FESTIVALUL CU UMBRELE
Program
Sâmbătă, 30 septembrie 2017
Zona 2
strada Lăpușneanu, între Cinema Republica și Cinema Tineretului
14.00 – 14.10- Deschiderea Festivalului cu umbrele
14.10 - 17.00
Ansamblul Coconițe & Ateneu Tatarași - Dansuri multiculturale, instructor prof. Lavinia Raileanu
Grupul vocal Murmur de Sipote- Caminul Cultural Sipote, coordonator Lavinia Raileanu
Trupa de teatru a Caminului Cultural Sipote, coordonator Lavinia Raileanu
Dansuri populare românești
Ateliere de creație pentru copii și adulți - Happy Life Center, profesor Anca Ciliac
17.00 – 18.00
Atelier de fotografie Cristian Nedelcu
18.00 - 19.00
Prezentare MELLA'S HAT, designer Mihaela Iacob
Prezentare de costume "La belle epoque” designer Anca Ciliac Atelier Creatie-Design
19.00 - 20.00
Dialoguri muzicale cu Ina Paladi și Mihaela Loredana Gârlea și muzică de film cu Eva Maria Gârlea
Zona 3
strada Lăpușneanu, între Cinema Tineretului și Galeriile Anticariat „Dumitru Grumăzescu”
14.10 -17.00
Teatrul Lux Art Iaşi - Parada personajelor din basme românești
Spectacol pentru copii "Capra cu trei iezi", regie Ina Paladi
"Căsuța cu povești"- Ateliere de creație 3D ceramica, SC BARE SRL
17.00 -18.00
Stand up comedy
18.00 - 19.00
Zumba Oana Iasi, instructor Andra Oana Ciliac
19.00 - 20.00
Universul Latino - Spectacol de salsa, instructor Lucian Cojocaru
Duminică 1 octombrie 2017
Zona 2
strada Lăpușneanu, între Cinema Republica și Cinema Tineretului
14.00 -15.00
"Căsuța cu povești" - Ateliere de creație 3D ceramică SC BARE SRL
Ansamblul folcloric "Tezaur" – Ciurbești
15.00 - 17. 00
Happy Life Center - Ateliere de creație pentru copii și adulți, instructor prof. Anca Ciliac
17.00 - 18.00
Concert de muzică populară, artist Biatrice Duca
Ansamblul de dansuri populare "Hora Moldovei"
18.00 - 19.00
Street dance - Trupa Hometown Dance
19.00 -20.00
Spectacol de sunete și lumini DJ Voicu
Zona 3
strada Lăpușneanu, între Cinema Tineretului și Galeriile Anticariat „Dumitru Grumăzescu”
14.00 - 15.00
Centrul Cultural Multifuncțional pentru vârsta a treia - grupa SENIOR
Concert de cântece de altădată, coordonator program Irena Ioana Brodoceanu
15.00 -17.00
Teatrul Lux Art Iaşi
Spectacol cu păpuși „Gogoașa”
Spectacol pentru copii „Scufița roșie”, regie Ina Paladi
17.00 - 18.00
Tango Feliz - Work shop: Lecție gratuită de tango pentru începători
18.00 -19.00
Tango Feliz Spectacol de tango
19.00 -20.00
Seară de folk - Școala de folk Petran Iași
20.00 - 22.00
Teatrul Lux Art Iași
Seara de poezie și jazz cu actrița Ina Paladi și Sandu Bantaș, spectacol din cadrul festivalului internațional IA'ȘI JAZZ
more